|
De junioren Vero Nater, Ivo Muusse, Thomas Blondeau, Peter Groen en Philip Steenkamp krijgen weer een druk weekend. Vero en Ivo twee hebben zaterdag het NK supersprint, en zondag de eerste selectiewedstrijden voor de NK 500 en 1000 meter. Thomas rijdt beide dagen selecties voor de NK, op drie afstanden. En Philip en Peter komen op zaterdag in actie voor het wat langere werk.
Het selectiecircus voor de NK afstanden junioren kent twee rondes, die dicht op elkaar volgen. Komend weekend de regioselectie Zuidwest, en de week daarop de landelijke selectie. En dat verspreid over een reeks ijsbanen. Wie zich gekwalificeerd heeft voor meerdere afstanden, moet dus verstandige keuzes maken. Gewestelijk selectielid Thomas Blondeau besloot daarom de 3000 meter te laten vallen. Hij rijdt nu komende zaterdag de 1500 meter in Breda, en de volgende dag de 500 en 1000 meter in Den Haag. Op de afstanden waar hij de toptien (of -11) haalt, kan hij door naar de volgende ronde - in Enschede.
Op zaterdag krijgt Thomas gezelschap van Philip Steenkamp en Peter Groen, die in Breda de 3000 meter rijden. En op zondag komt hij in Den Haag Ivo Muusse tegen bij de 500 en de 1000 meter. Tegelijk rijdt Vero Nater als junior B in Haarlem selectiewedstrijden op dezelfde afstanden.
Maar eerst komen Ivo en Vero zaterdag in Tilburg in acties op de NK supersprint. Ivo werd vorig jaar als tweedejaars B-junior zevende op deze NK. Dit jaar krijgt hij bij de junioren A waarschijnlijk meer concurrentie. Alle vier veel succes gewenst!!
|