De Telegraaf besteedde onlangs uitgebreid aandacht aan de Leidse roots van topschaatsers Kjeld Nuis en Tijmen Snel. In het artikel wordt beschreven hoe zij – net als onder anderen Margot Boer en Laurine van Riessen – hun eerste rondjes schaatsten bij IJssport Vereniging Leiden (IJVL).
Voor een relatief kleine vereniging is het bijzonder dat IJVL nu twee van de drie Nederlandse olympiërs op de 1.500 meter heeft opgeleid. In het stuk vertellen Nuis en Snel over hun tijd bij onze club, de trainers die hen begeleidden en de warme, betrokken sfeer langs de baan die heeft bijgedragen aan hun ontwikkeling.
Rond hun Olympische races organiseerden wij op de ijsbaan in Leiden een groot kijk-evenement voor leden, familie, vrienden en belangstellenden. De opkomst was indrukwekkend en het zorgde bovendien voor landelijke media-aandacht, waaronder items op nationale televisie.
Als vereniging zijn wij enorm trots dat deze toppers hun schaatscarrière bij IJVL zijn begonnen – een prachtig compliment aan onze club en aan alle vrijwilligers die zich al jaren inzetten voor onze jeugd en onze sport.